Autor Wątek: czat.wp.pl zamykają?  (Przeczytany 7707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antysop

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • antysop
czat.wp.pl zamykają?
« dnia: Maj 08, 2018, 00:45:12 »
Praktycznie od roku krążyła wieść o tym, że po zamknięciu czat.onet.pl w jego ślady pójdzie albo Czateria, albo czat.wp.pl. To były niepotwierdzone informacje, ale do czasu. Teraz już wiadomo, że likwidacji ma ulec czat.wp.pl. Była oficjalna informacja serwisu o zamknięciu chata z dnia 7 maja 2018.
Czat działa nadal, kiedy to piszę. Wielu czatowiczów z WP zawczasu przeniosło się na na chat polfan.pl, inni rozważają przeniesienie się na Czaterię lub szukają innego miejsca dla siebie. Tak jest zawsze w przypadku zamknięcia serwisów czatowych, że userzy szukają dla siebie odpowiedniego miejsca. Historia polchat.pl i czat.onet.pl są przykładem rozbicia społeczności czatowej na wiele mniejszych grup lub też zaniku takich grup. Miejsc do czatowania jest coraz mniej, teraźniejsze technologie webowe wykluczają stare serwisy i skazują je na niebyt.
Inaczej stało się z polfanem. Polfan.pl miał czat oparty na serwerach polchatowskich wymagających javy, ale idąc z duchem czasu właściciel serwisu zmienił podejście do czatowania i zrezygnował z javy na rzecz autorskiego serwera czatowego opartego na idei czatu polchatowskiego, ale niewymagającego javy. Serwer od nowa napisał dmc. I chwała mu za to. Za polfanem nie stoi żaden duży portal, to przedsięwzięcie prywatne w całości finansowane ze środków prywatnych. I nadal się rozwija, czego przykładem są dwie mobilne aplikacje do czatowania (Wilczek i Polfan) autorstwa Shado oraz ciągle rozwijany applet do czatowania. W planach są: chat głosowy oraz videoczat (kamerki).
Zapraszam na Polfan.pl  8)


I STAŁO SIĘ!! Serwis czat.wp.pl został oficjalnie zamknięty, serwery wyłączone.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2018, 18:39:27 wysłana przez antysop »