Autor Wątek: WOJCIECH SKOWROŃSKI - "ROCK AND ROLL I JA" [NAGRANIA ARCHIWALNE Z LAT 1973-1979]  (Przeczytany 1272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 726
    • Zobacz profil
WOJCIECH SKOWROŃSKI - ROCK AND ROLL I JA [NAGRANIA ARCHIWALNE Z LAT 1973-1979] (2020)

Wyborny zestaw radiowych i telewizyjnych nagrań Wojciecha Skowrońskiego z lat 1973-1979.
CD dokumentuje moment w którym Wojciech Skowroński wzbogacił brzmienie swojego zespołu o gitarę, przez co muzyka formacji stała się bardziej rockowa i zadziorna.


- w zestawie znalazły się kapitalne, około 7 minutowe, rozimprowizowane wersje nagrań: Szósta rano na trasie, Alabama, Stompin’ At The Savoy

- rewelacyjna sesja zrealizowana dla TVP w 1975 roku: m.in. pierwotne wersje znanych z drugiego LP utworów: Kiedy świat jest więcej wart, Cały świat jaśnieje, Rock and roll i ja

- wiele nigdy niepublikowanych, poszukiwanych przez kolekcjonerów nagrań radiowych, m.in.: Zawsze jeszcze znajdziesz sposób, Gdybym złotą rybkę miał, Na początku było morze...

- kompletna, jedyna sesja New Blues & Rock z 1979 roku, na której zespół pokazał fenomenalną formę, prezentując się jako jedna z ostatnich kapel grających w starym dobrym stylu, bez cienia plastikowego brzmienia krążącego już wówczas nad wszelkimi muzycznymi produkcjami

- cały materiał został zremasterowany z taśm matek i brzmi wybornie

- 20-sto stronicowa, kolorowa książeczka, zawiera m.in. mnóstwo unikatowych zdjęć oraz drobiazgową, wnikliwą notkę biograficzną

- zamiast szukać rzadkich nagrań Wojciecha Skowrońskiego na licznych (nikomu niepotrzebnych i przeważnie fatalnie redagowanych) składankach warto zainwestować w wydawnictwo stanowiące prawdziwe kompendium wiedzy o muzyce Artysty, porządkujące jego dokonania nagraniowe, przygotowane przy współpracy wielu osób mających swój wkład w powstanie tych nagrań

Pozycja więcej niż obowiązkowa dla wszystkich fanów polskiego rocka, big beatu, bluesa, jazzu i soulu!!!

...( TrackList )...

Sygnał  (0'35)
Zawsze jeszcze znajdziesz sposób  (5'22)
Alabama  (7'50)
Ja to się cieszę byle czym (wersja radiowa)  (4'17)
Szósta rano, na trasie (wersja radiowa 1)  (6'11)
Na początku było morze  (4'44)
Gdybym złotą rybkę miał  (4'50)
Stompin' At The Savoy (wersja telewizyjna)  (7'29)
Kiedy świat jest więcej wart (wersja telewizyjna)  (3'07)
Rock and roll i ja (wersja telewizyjna)  (3'23)
Cały świat jaśnieje (wersja telewizyjna)  (3'27)
Stary, dobry rock and roll  (2'29)
A przecież taki był  (3'09)
Być we dwoje to dobre, lecz...  (2'38)
W dobrym tonie  (4'04)
Jak ten dziadek  (2'44)
Szósta rano, na trasie (wersja radiowa 2)  (4'48)

https://www.youtube.com/watch?v=hwZG7jypMag
Hasta la vista, baby!