Autor Wątek: Randy Meisner  (Przeczytany 3968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
Randy Meisner
« dnia: Lipiec 30, 2023, 13:07:27 »
Współzałożyciel Eagles, Randy Meisner, zmarł w wieku 77 lat z powodu powikłań związanych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Po krótkim pobycie w Poco, Meisner założył Eagles w 1971 wraz z Glennem Freyem, Donem Henleyem i Berniem Leadonem. Grał na pierwszych pięciu albumach grupy, zanim odszedł we wrześniu 1977 roku.

„Randy był integralną częścią The Eagles i odegrał kluczową rolę we wczesnych sukcesach zespołu” – napisano w oficjalnym oświadczeniu zespołu ogłaszającym śmierć Meisnera. „Jego zakres wokalny był zdumiewający, co widać w jego charakterystycznej balladzie „Take It to the Limit”.

Sukces tej piosenki przyczynił się do odejścia Meisnera z Eagles. „Zawsze byłem trochę nieśmiały”, powiedział Rolling Stone w 2013 roku. „Chcieli, żebym stanął na środku sceny i zaśpiewał 'Take It to the Limit', ale lubiłem być poza centrum uwagi”.

Chory Meisner następnie odmówił wykonania piosenki na bis grupy podczas koncertu w Knoxville w stanie Tennessee w czerwcu 1977 roku, co podobno skłoniło Freya do nazwania go „cipką”. Następnie Meisner najwyraźniej próbował w zamian uderzyć kolegę z zespołu.

„Kiedy trasa się skończyła, opuściłem zespół” - powiedział Meisner Rolling Stone w 2015 roku. „Ostatnie dni w trasie były najgorsze. Nikt ze mną nie rozmawiał, nie spędzał czasu po koncertach ani nic nie robił. Zostałem wyrzutkiem zespołu, który pomogłem założyć”.

Urodzony 8 marca 1946 roku w Scotts Bluff w stanie Nebraska, Meisner zyskał początkową sławę, wspierając Lindę Ronstadt obok Freya i Henleya. Leadon przyszedł z Flying Burrito Brothers, gdy Eagles oderwali się, tworząc własną grupę. Po odejściu Meisner rozpoczął karierę solową, wbijając się do Top 30 na początku lat 80. dzięki singlom „Deep Inside My Heart”, „Hearts on Fire” i „Never Been in Love”.

The Eagles wydali jeszcze tylko jeden album - The Long Run z 1979 roku - z następcą Meisnera, Timothym B. Schmitem , zanim początkowo się rozpadli. Meisner nie został zaproszony do udziału, gdy zespół ponownie połączył się w 1994 roku.

Prawie 20 lat później obawa o zdrowie przeszkodziła Meisnerowi w powrocie do Orłów. Grupa zaprosiła Leadona z powrotem na gościnną trasę koncertową History of the Eagles, która zawierała chronologiczną setlistę. „Randy Meisner, gdyby był zdrowy i chętny, mógłby zostać włączony”, powiedział Henley Milwaukee Journal Sentinel w 2013 roku, „ale jego obecny stan zdrowia na to nie pozwala. Wszyscy życzymy mu dobrze”.

Meisner był dwukrotnie żonaty, najpierw z Jennifer Lee Barton (1963-1981), a następnie z Laną Rae od 1996 do jej śmierci. Przypadkowo zabiła się w marcu 2016 roku w domu pary w Kalifornii po kłótni.

Meisner został oczyszczony z zarzutów spowodowania śmierci żony, co podobno było wynikiem jej przeniesienia torby na karabin do szafy podczas poszukiwania butów. Broń przypadkowo wystrzeliła ​​strzelając jej w twarz. Meisner był jednak tak zrozpaczony, że TMZ poinformowało, że został tymczasowo umieszczony w psychiatryku.

Hasta la vista, baby!