Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
polfan.pl / Wątek niewymuszony
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Styczeń 01, 2019, 21:41:35  »
Polfan 2.x
Tak to można nazwać. Podłuuuuuuuuuuuuuuuugim czasie oczekiwania ruszyła nowa wersja serwera chatu. Niesie ona w sobie nowe i oczekiwane funkcjonalności (https://forum.polfan.pl/showthread.php?tid=955), a także przywraca te, które po krótkim okresie używania zostały wyłączone. Można już samodzielnie dodawać nowe pokoje i  emotikony (co było wyłączone). Poza tym wygląd strony został odświeżony. Więcej na http://polfan.pl/forum/thread-956.html.
Co do planowanych wcześniej dużych funkcjonalności, czyli chatu głosowego i chatu video - mimo udanych testów obu (działały bez zarzutu) ich uruchomienie to zupełnie inna sprawa.
Chat video niesie ze sobą duże ilości przesyłanych bajtów, stąd parametry konta serwerowego muszą być z "górnej półki", a to oznacza zwiększone koszty funkcjonowania serwisu. Poza tym łącze musi być szybkie, by mogło udźwignąć transmisję danych. I jeszcze jedno: na razie polfan nie ma odpowiedniej infrastruktury, by zabezpieczyć funkcjonowanie chatu video na odpowiednim poziomie.
Szybciej może zaistnieć chat głosowy("push to talk" czyli kolejkowanie lub discord), ten nie musi mieć tak wyśrubowanych parametrów łącza.
Czas pokaże, jak to będzie.
Krążą plotki o zamknięciu rychłym czaterii, polfan jest przygotowany na przyjęcie nowych użytkowników.


Discord – aplikacja służąca do rozmów głosowych i komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych, ze zdjęciami oraz filmami. Wykorzystuje technologię Voice over Internet Protocol. W maju 2018 roku Discord miał 130 milionów zarejestrowanych użytkowników.
2
polfan.pl / Wątek wymuszony
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Październik 30, 2018, 13:16:18  »
Długo nie było tu pisane. Bo i paluszki bolą. I pomysłów nie ma na treść porywającą.
Może trochę o polfanie? A czemu nie. Wszak tam codziennie przebywam.
Na samym początku zaznaczam, że nie chcę nikogo urazić. Czyli nie czujcie się urażeni ci, którzy mogą się tak poczuć.
Może jednak o serialu "Bodyguard"? Nie? A może... No ok, nie to nie.
Polfan.
Polfan.
POLFAN!!??
TAK.
Zdecydowanie. Tak.
Najgorszym uczuciem, jakie może odczuwać admin polfanu to uczucie marazmu. Takie były plany na rozwój chatu, serwera, strony... To miało hulać, przyciągać userów jak pszczółki do kwiatka. Działać to chat działa. Ale mógłby lepiej. Zapowiadane rewolucyjne zmiany się przesunęły w czasie. Znamy tego przyczyny i nic na to poradzić nie możemy. Nic. NIc. NIC.
Jak to powiedział onegdaj JK z kancelarii prezydenta LW: "Przyspieszenie przyjdzie później". Prorocze słowa.
Nadal działają klienty chata: ICeQ i NPCC. Rozwijany jest applet oraz aplikacja mobilna. Tu jest wciąż progres. Ale na jak długo on starczy? Wśród wiodących adminów, w rękach których są instrumenty prowadzące do zmian, powoli rośnie frustracja. Kiedy wreszcie coś drgnie z serwerem? No KIEDY?
Odpowiedź na to dramatyczne pytanie może paść podczas zapowiadanego spotkania adminów chata w Warszawie w środku listopada tegoż 2018 roku.
3
Pozostałe serwery chatowe / Następca okochat.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Lipiec 19, 2018, 21:03:43  »
Jeszcze do niedawna chat okochat.pl linkował do pokoju 'towarzyski' na polfan.pl. Jak się potem okazało, Hovik, szef okochat.pl, traktował tę sytuację przejściowo. Uruchomił własny serwis chatowy pod adresem https://chat.net.pl/. Jest to chat oparty na technologii flash. Najłatwiej jest uruchomić go w przeglądarce firefox. Dlaczego akurat flash? Bo po pierwsze - jest darmowy, i po drugie - łatwo uruchomić w nim chat głosowy i kamerki.
Do tej pory jest tam jeden pokój 'towarzyski' i mała grupka użytkowników, m.in. GandalfSzary znany z onetchat i chatika.pl jest na nim superoperatorem. Innych użytkowników oprócz Hovika i GS nie znam.
Strona główna chata robi dobre wrażenie.
Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/czatnetpl/about/

4
Sprawy życia lub śmierci / A miało być tak pięknie...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Maj 10, 2018, 10:30:38  »
I skończyło się tak, jak zawsze.
Reklamówka byłego serwisu PolChat.pl. Znaleziona gdzieś tam w chmurze dropboxa. Ile z tego było zrealizowane? Połowa?
Plany były ambitne, ale rzeczywistość skrzeczała.
Można pooglądać. I snuć refleksje.

To se ne vrati, pane Havranek.
5
Pozostałe serwery chatowe / czat.wp.pl zamykają?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Maj 08, 2018, 00:45:12  »
Praktycznie od roku krążyła wieść o tym, że po zamknięciu czat.onet.pl w jego ślady pójdzie albo Czateria, albo czat.wp.pl. To były niepotwierdzone informacje, ale do czasu. Teraz już wiadomo, że likwidacji ma ulec czat.wp.pl. Była oficjalna informacja serwisu o zamknięciu chata z dnia 7 maja 2018.
Czat działa nadal, kiedy to piszę. Wielu czatowiczów z WP zawczasu przeniosło się na na chat polfan.pl, inni rozważają przeniesienie się na Czaterię lub szukają innego miejsca dla siebie. Tak jest zawsze w przypadku zamknięcia serwisów czatowych, że userzy szukają dla siebie odpowiedniego miejsca. Historia polchat.pl i czat.onet.pl są przykładem rozbicia społeczności czatowej na wiele mniejszych grup lub też zaniku takich grup. Miejsc do czatowania jest coraz mniej, teraźniejsze technologie webowe wykluczają stare serwisy i skazują je na niebyt.
Inaczej stało się z polfanem. Polfan.pl miał czat oparty na serwerach polchatowskich wymagających javy, ale idąc z duchem czasu właściciel serwisu zmienił podejście do czatowania i zrezygnował z javy na rzecz autorskiego serwera czatowego opartego na idei czatu polchatowskiego, ale niewymagającego javy. Serwer od nowa napisał dmc. I chwała mu za to. Za polfanem nie stoi żaden duży portal, to przedsięwzięcie prywatne w całości finansowane ze środków prywatnych. I nadal się rozwija, czego przykładem są dwie mobilne aplikacje do czatowania (Wilczek i Polfan) autorstwa Shado oraz ciągle rozwijany applet do czatowania. W planach są: chat głosowy oraz videoczat (kamerki).
Zapraszam na Polfan.pl  8)


I STAŁO SIĘ!! Serwis czat.wp.pl został oficjalnie zamknięty, serwery wyłączone.
6
Pozostałe serwery chatowe / Odp: http://www.flash-chat.pl/
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shado dnia Marzec 16, 2018, 23:29:03  »
Ten czat nie działa już od paru lat, wisi jedynie strona.
7
Pozostałe serwery chatowe / http://www.flash-chat.pl/
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Marzec 10, 2018, 19:02:09  »
Chat w technice flash wykonany. Adres: http://www.flash-chat.pl/
Rejestracja krótka i od razu można się logować na chat. Wymagania: zainstalowany dodatek Flash Player. Tego akurat nie mam, więc listy pokoi nie widzę. Swojego pokoju też założyć nie mogę.

8
Pozostałe serwery chatowe / Odp: Planuję utworzenie serweru chatowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Luty 03, 2018, 19:05:35  »
Minęło pół roku od zapowiedzi o utworzeniu nowego serwisu chatowego. I co? Ano nic. Nie ma go.
Z doświadczenia wiem, że czasami nowości bardzo długo się wprowadza, a czasami się ich nie wprowadza.
Poczekamy jeszcze, może się pokaże.
9
Hyde Park / Kurnik - gry on-line z jajami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antysop dnia Październik 16, 2017, 22:45:25  »
10
Pozostałe serwery chatowe / https://netczat.pl/
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Techminator dnia Październik 10, 2017, 22:53:01  »
Nowość wśród serwisów chatowych. Adres: https://netczat.pl/
Duuuuuuuuuuuużo pozakładanych pokoi, ale pustych. W Głównym niby 3 osoby. Serwer jednak rozłącza i do pokoju wejść się nie da. Grafika bardzo skromna okołopolchatowska.
W końcu udało się wejść do środka.
Serwer chata pisany w php. Szacun.
Strony: [1] 2 3 ... 10