Autor Wątek: polfan.pl jako... spadkobierca polchatu.pl?  (Przeczytany 9350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 692
    • Zobacz profil
polfan.pl jako... spadkobierca polchatu.pl?
« dnia: Maj 31, 2013, 14:52:16 »
Po wyłączeniu serwisu chatowego polchat.pl przez jego właściciela (Grupę Gadu-Gadu) polfan.pl niejako chce kontynuować tradycję chatową wspomnianego polchatu.
Sam serwis polfan.pl wystartował lata temu jako serwis wspierający polchat i przez lata pełnił taką rolę (jego losy też są kręte, a i właściciele się zmieniali).
Polfan.pl pełnił zawsze rolę forum fanów polchatu, a od czas do czasu także zapasowego chatu, gdy serwer polchatu nie działał. Ostatnio forum polfanu służyło jako forum polchatu.
Obecnie forum i chatem zarządza czekamek. Udało mu się przyciągnąć do współpracy dmc, znanego z polchatu twórcę okołopolchatowskiego oprogramowania (bot kci, konsola czatownik). dmc pracuje obecnie nad udoskonaleniem/zmianą protokołu polchatu.
Mimo tego, że polfan.pl i kliknij.org działają na tym samym serwerze chatu, to jednak różnią się w jego konfiguracji. Czekamek wyeliminował błędy serwera i chat działa stabilnie, czego nie można powiedzieć o serwisie kliknij.org (obecnie, 31 czerwca, na kliknij.org nie działa nickserver, forum, wygląda na to, że nie działa baza danych). Sam serwis pozbawiony jest nadzoru ze strony serweroperatorów (bardzo rzadko się ich widuje na chacie), czego nie można powiedzieć o polfanie.

Jednakże wczoraj, podobnie jak w kliknij.org, czat na polfan.pl też zaliczył pad nickservera. Na krótko, ale zawsze. Zadziwiająca zbieżność zdarzeń. Podobno to jakiś bug serwera. Zawsze jest jakiś błąd (hipoteza istnienia nieskończoności w zbiorze błędów oprogramowania).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 11:11:35 wysłana przez Techminator »
Hasta la vista, baby!