Autor Wątek: No i padło  (Przeczytany 7988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antysop

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
    • antysop
No i padło
« dnia: Czerwiec 05, 2017, 00:15:32 »
Dziś, 4 czerwca 2017, około 21, nieoczekiwanie padła baza danych odpowiedzialna za logowanie z hasłem na chat. Forum polfanu też nie działa. Komunikat był o padnięciu bazy danych. Na chat można było wejść tylko na nickach tymczasowych. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez ponad 2 godziny.
Obecnie serwer chatu  jest wyłączony i zalogować się nie można. Pod żadną postacią.
Najwyraźniej trwają pracę nad przywróceniem pełnej funkcjonalności serwisu. Na głównej stronie polfanu ukazał się stosowny komunikat o awarii, teraz dodatkowo 'okraszony' komunikatami błędów:

Warning: file_get_contents(http://polfan.pl/statsy/stat_rooms.txt): failed to open stream: Connection timed out in /var/www/html/modules/rooms/functions.php on line 7

Warning: file_get_contents(http://polfan.pl/statsy/stat_users.txt): failed to open stream: Connection timed out in /var/www/html/modules/nicks/functions.php on line 77

Jest to największa awaria serwisu, jakiej byłem świadkiem.
Czy wczorajsze wyłączenie serwera chatu było jej początkiem czy ostrzeżeniem?

O postępach w przywracaniu funkcjonalności serwisu będę informował.

Sytuacja z 5. czerwca

Znikły ze strony polfanu komunikaty o błędach. Pojawił się komunikat administracji:

Awaria
Napisane przez Shado, 2017-06-05 w Bez kategorii
Wczoraj ok. godziny 20:00 wystąpiła awaria bazy która powodowała brak możliwości logowania się na nicki stałe. Po 23:00 wyłączeniu uległ cały serwer.

Niestety nie możemy powiedzieć ile jeszcze będzie trwała naprawa. Problem najprawdopodobniej leży po stronie naszej serwerowni, z którą próbujemy nawiązać kontakt.

Przepraszamy za utrudnienia - zdajemy sobie sprawę z niedogodności. Dalsze informacje dotyczące awarii będą tutaj publikowane.


Dziś, 05.06.2017.

Komunikat ze strony polfanu:

13:10 - aktualizacja

Nawiązaliśmy kontakt z usługodawcą: wiemy już, że awaria wystąpiła po jego stronie. Niestety zniszczeniu uległa spora część naszej infrastruktury.

Nie wiemy jaka część danych została utracona.

Aktualnie staramy się skonfigurować nowy serwer który już otrzymaliśmy i uruchomić usługę czatu. Następnie będziemy chcieli ustalić jakie backupy mamy do dyspozycji i w miarę możliwości uruchomić logowanie na nicki stałe.Około godziny 17 włączony został serwer chatu, można się logować na nicki tymczasowe.
Jak wieść niesie, padł serwer vpn, providerowi posypała się maszyna wirtualna. A co z bazami danych? No do końca nie wiadomo, czy były ich back-upy. Oby były.INFO: logowanie na nicki stałe zostało przywrócone.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2017, 23:29:25 wysłana przez antysop »