Autor Wątek: Gdzie jest polfan.pl?  (Przeczytany 8152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antysop

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
    • antysop
Gdzie jest polfan.pl?
« dnia: Czerwiec 24, 2020, 00:30:14 »
To się musiało kiedyś stać. Zwyczajnie: jak coś może nie pójść, to nie pójdzie. Inaczej prawo wielkich liczb zadziałało.
Krótko: strona polfan.pl padła. Prawdopodobnie provider strony dał ciała. Bo burza? Bo deszcz? Bo brak prądu? Nie wiadomo.

Koniec przekazu.

//EDIT: strona już działa.

I po strachu ;)

//EDIT2: i znalazła się przyczyna - W nocy z 23 na 24 czerwca będą przeprowadzone prace techniczne na serwerach vps24, vps25, vps27 oraz vps29. Prace będą wiązać się z przerwami w dostępie do usług między godziną 23.00 - 4.00 (przerwa dla pojedynczego serwera będzie wynosić około 30-90 min).
Czyli planowe wyłączenie.
Uffffffff...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2020, 13:50:05 wysłana przez antysop »

antysop

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
    • antysop
Odp: Gdzie jest polfan.pl?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2020, 11:44:18 »
Tym razem zgodnie z prawem Murphy'ego (jak coś się może zepsuć, to na pewno się zepsuje) padł serwer chata.
Już wczoraj niespodziewanie mnie wyrzucało z serwera, sądziłem, że jest to wina słabego mego internetu kablowego, jak widać myliłem się. Dziś po 10 uruchomiłem laptopa, bot coś się nie łączył z chatem, czyżby aż tak słaby ten kablowy Internet? Nie wpadłem na pomysł, że serwer chata nie działa. Dopiero wiadomość z GG mnie oświeciła: serwer chata nie działa.
Dałem znać Shado, on tylko ma dostęp do serwera, coś tam działa, jak mi odpisał.

To chyba coś poważniejszego z tym serwerem jest. No nic, czekamy.

//Edit: okazuje się, że zawiódł dostawca usług serwerowych. Głupia sprawa: prawdopodobnie serwer nie został opłacony przez właściciela. Pieniądze na to są, ale nie znamy namiarów na numer konta właściciela, by mu przesłać kasę na opłatę serwera. Sami też nie możemy serwera opłacić, bo nie znamy danych do zapłaty. Ręce i nogi opadają.
//Edit: serwer zastartował, ale która wersja?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2020, 17:20:58 wysłana przez antysop »

bubus

  • Gość
Odp: Gdzie jest polfan.pl?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2020, 08:27:42 »
Oczywiście możemy udostępnić pokój na https://polchat.pl dla dobrej wspólpracy z polfan.pl . Prosze mieć to na uwadze https://polchat.pl/polfan