Autor Wątek: Historia z powołaniem help desku  (Przeczytany 15005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Historia z powołaniem help desku
« dnia: Czerwiec 03, 2012, 17:45:56 »
Po przejęciu Polchatu przez GG przestał działać Help Desk Livechatu. Chłopcy z rodziny SOPrano stracili swą ulubioną zabawkę. Myśleli długo, czym by ją zastąpić. I wymyślili. Właściwie to wymyślił ją (a raczej odkrył jej istnienie) SOPranista Martin (hamulcowy). I żeby zapoznać rzeszę użytkowników Polchatu SOPraniści zaprosili ich na chat z gościem, gdzie gościem był właśnie Martin. Tam została zaprezentowana idea nowego Help Desku jako... Ale oddajmy głoś Martinowi:

[20:06:31] Martin: Nazwalbym to miejscem, gdzie mozecie otrzymac odpowiedzi na Wasze pytania zwiazane z czatem.
[20:06:48] Martin: W takim miejscu otrzymujecie tez pomoc zwiazana z roznymi problemami.
[20:07:02] Martin: Czyli na Help-Desku rozwiazujemy wszystkie problemy. ;-)
[20:07:50] Martin: Dokladniej powiem tak, Help-Desk byl, lecz juz nie dziala, musielismy znalesc innego Klienta, ktory nadaje sie do pomocy innym.
[20:07:58] Martin: Znalezlismy: TeamSpeack3.   
[20:08:21] Martin: Klient pozwala na rozmowe glosową jak też i pisaną.
[20:08:29] yahiko_: klien w sensie program?
[20:08:48] Martin: Tak, w sensie program, komunikator głosowy.


[Cały zapis jest długi i dlatego załączyłem go jako załącznik w formacie RAR].

Idea była taka: mamy klienta, który może zastąpić Help Desk. Potrzebujemy dostępu do serwera. Byłem przekonany, że SOPraniści wykupią dostęp do serwera i zdecydują się uruchomić klienta TeamSpeack3. Ale nie chcieli w to angażować swych prywatnych zasobów gotówkowych. Pragnęli dostępu do serwera GG, na którym jest postawiony Polchat. A tego nie mieli. Jak się bawić, to tylko za cudzą kasę. Nowy Help Desk nigdy nie ruszył.


Mijały dni, tygodnie i nic się nie działo. SOPraniści nie wykazywali żadnej aktywności na polu powołania do życia nowego Help Desku.
Natomiast zadziałałem ja - założyłem dla hecy nick PolchatsTechnicalSupport. Po paru dniach, gdy uruchamiałem ten nick sporadycznie doczekałem się reakcji Martina:

*Martin* Co to za nick?
*Martin* Nie przypominam sobie, bysmy kogokolwiek zatrudniali w pomocy technicznej polchatu.
*Martin* ;)
*Martin* Wiec prosze o zmiane. Koniec wprowadzania ludzi w błąd.
*PolchatsTechnicalSupport* zgodny z regulaminem
*Martin* Użytkownik Martin jest z dala od czatu (afc)
*PolchatsTechnicalSupport* i wątpię, czy macie moc sprawczą kogokolwiek zatrudniać
*Martin* Użytkownik Martin jest z dala od czatu (afc)
*PolchatsTechnicalSupport* i dlaczego piszesz w liczbie mnogiej, skoro jesteś jeden?
*PolchatsTechnicalSupport* a skoro jest już was więcej niż jeden, to może macie już na tyle siły i umiejętności i chęci, by przywrócić forum do zycia?
*Martin* Użytkownik Martin jest z dala od czatu (afc)
*PolchatsTechnicalSupport* Dedykuję
1. http://www.youtube.com/watch?v=fYbyj9I1u6U
*Martin* Użytkownik Martin jest z dala od czatu (afc)
*Martin* Po 1. Nie jestes osoba, z Administracji Polchatu.
*Martin* I mysle, ze to wystarczy. :)
*PolchatsTechnicalSupport* to prawda, ale nick jest w jezyku angielskim, a to nie jest język urzędowy w tym kraju
*Martin* Nie rozumiem jednego, jak mozesz zwracac nam uwage o forum, skoro nie masz zielonego pojecia dlaczego go jeszcze nie ma ?
*Martin* Jezeli nie wiesz - nie wypowiadaj sie.
*Martin* Bo pisac glupoty potrafi kazdy.
*PolchatsTechnicalSupport* mogę, a jakże
*PolchatsTechnicalSupport* tak jak każdy może
*Martin* Kolejnym razem taka akcje z Pomoca techniczna Polchatu bede traktowal jako podszywanie sie pod czlonka administracji.
*Martin* Jasne?
*PolchatsTechnicalSupport* nie, nie jesteś Bogiem, nawet nie jesteś Jezusem
*Martin* Chcesz nam pomoc? Pytaj, zglaszaj swoje pomysly.
*Martin* A teraz zegnam... i zebym wiecej takich akcji nie widzial.
*Martin* I proponuje zmienic nick.
*PolchatsTechnicalSupport* odnosze niejasne wrażenie, że nie macie pojęcia, kto forum zdemontował i jak to zrobił
*Martin* Jezeli wydaje Ci sie, ze my nic nie wiemy to masz racje - wydaje Ci sie.
*Martin* Wiemy kto, jak i dlaczego.
*PolchatsTechnicalSupport* ale jak psy ogrodnika zachowujecie wiedze dla siebie
*Martin* Forum nie nadaje sie do uzytku.
*Martin* Jestesmy w kropce. Powod jest prosty, opiekunem projektu jest devvil.
*Martin* On ma dostep do serwera polchatu.
*Martin* Ale co do wlasciciela polchatu. To juz jest dluzsza dyskuska.
*Martin* I mozesz mi wierzyc, czy nie. Robimy wszystko to, co mozemy.
*PolchatsTechnicalSupport* efektów nie widać
*Martin* Tak Ci sie tylko wydaje. ;-)
*PolchatsTechnicalSupport* devvil zdaje się juz projekt porzucił
*Martin* w domysly nie bede sie z Toba bawil.
*PolchatsTechnicalSupport* postawienie forum na innym scrypcie to kwestia dnia*Martin* I skoro opierasz swoj osąd na domyslach
*Martin* Nie mamy o czym rozmawiac.
*PolchatsTechnicalSupport* wy, sopy, po pewnym czasie nabywacie nieznośnej maniery: traktowania innych z góry
*Martin* Po prostu nie lubie ludzi, ktorzy wyrabiaja o kims zdanie na podstawie swoich domyslow
*PolchatsTechnicalSupport* gdybyście zamieszczali odpowiednie komunikaty chocby na głównej stronie serwisu, to może nie byłoby tylu domysłów
*PolchatsTechnicalSupport* a tak to wiem, ale nie powiem
*Martin* Gdyby wszystko bylo tak jasne, bylby komunikat.
*Martin* Rozumiesz? :)
*PolchatsTechnicalSupport* tu jest ta wada w komunikacji: brak obiegu wiadomości, jakiekolwiek by one nie były
*PolchatsTechnicalSupport* forum zdemolowane
*Martin* I znow posilkujesz sie domyslami.
*PolchatsTechnicalSupport* no to podajemy kto, jak i dlaczego


Po czym ten nick został przez SOPranistów zablokowany.
Nie przypuszczałem, że ten nick wywoła takie emocje u SOPranisty Martina. To, co dla mnie było działaniem dla hecy, on potraktował śmiertelnie poważnie jako podszywanie się pod SOPranistów i zamach na ich władzę. Śmieszny człowieczek.

Kolejny mój nick TechnicalSupport też podwyższa ciśnienie u Martina, kiedy go na chacie widzi. Ale tym razem już się nie wyglupia z jego zablokowaniem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2012, 17:47:39 wysłana przez Techminator »
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2012, 09:57:23 »
"Natomiast zadziałałem ja - założyłem dla hecy nick PolchatsTechnicalSupport."
Powinno być raczej: Natomiast zacząłem trollować ja - założyłem dla prowokacji nick PolchatsTechnicalSupport.
Naprawdę jesteś tak głupi czy tylko udajesz? Przecież to logiczne, że ci taki nick zablokowali. Spodziewałeś się, że ci pomnik wystawia na cześć wielkiego trolla majora?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 09:59:16 wysłana przez TonyBlair »

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:44:14 »
Cytuj
*PolchatsTechnicalSupport* to prawda, ale nick jest w jezyku angielskim, a to nie jest język urzędowy w tym kraju

Tyle w kwestii wyjaśnienia.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:14:28 »
What the fuck? To po angielsku moge też bluzgac skoro to nie jest język urzędowy? LOL LOL LOL!

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:25:07 »
Feki, Feki... Sam wiesz, jak to bywa w pokoju polchat: ktokolwiek wejdzie i zacznie pisać w innym języku niż polski, zaraz ma zwróconą uwagę, by pisał po polsku. Czasami uwaga jest wyartykułowana w języku obcym takim, w jakim pisze przybysz. Śmieszniej jest, gdy uwaga pisana jest po polsku.
Uważam, że jeśli jest to polski serwis, to nazwa admina, a już nazwa pomocy technicznej, jeżeli ktoś już ostatecznie taką założy, powinna być zrozumiała dla każdego użytkownika bez sięgania do słownika języka obcego., czyli np. PomocTechnicznaPolchatu. I gdybym ja taki nick założył, wiedziałbym, na co się narażam. Po drugie, Martin od razu wskoczył na wysokie c. Chłopak jest młody, a zupełnie brak mu wyczucia.
Inna rzecz, że występowanie pod takim nickiem wydaje mi się dość kuriozalne. Ale to tylko moje odczucie.

Nie, nie możesz. Ale skoro chcesz, to Twój wybór.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:35:07 »
Dlaczego nie mogę? Przecież to nie jest język urzedowy więc sie nie liczy.
I tak tez myślałem ze weźmiesz mnie za fekiego tylko i wyłącznie na podstawie tego, że jego nick jest na czacie. Ty i te twoje teorie spiskowe.
A jezeli tak bardzo chcesz wyplenic zapozyczenia z jezyka angielskiego to zostac politykiem i walcz o to a nie pieprzysz farmazony. Co ma jezyk w jakim odbywa sie rozmowa do jezyka w jakim jest nick zapisany? Byla to prowokacja z twojej strony i to bylo twoim celem, jestes zwyklym trollem a teraz sie tego wypierasz.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:42:15 »
No to, feki-niefeki, wytłumacz mi, prostaczkowi i trollowi, co ma trolling do zakładania nicka na chacie.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2012, 07:42:38 »
Rusz mózgownicą. Jak wymyślisz to dostaniesz ode mnie order za błyskotliwość.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2012, 12:45:11 »
Orderów mam już dość, nie mieszczą się już nad kominkiem, a nie przewiduję kolejnej jego rozbudowy.
W zamian chcę tablet Asus Transformer 64 Giga.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Historia z powołaniem help desku
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2012, 16:47:06 »
pamiętaj, że guziki czy skarpetki to nie ordery! Zdejm no to z kominka bo goście się pewnie smiejom.