Autor Wątek: ARTUR MACKOWIAK - "SECRET CARNIVAL" (2022)  (Przeczytany 2297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
ARTUR MACKOWIAK - "SECRET CARNIVAL" (2022)
« dnia: Marzec 09, 2023, 10:04:00 »
ARTUR MAĆKOWIAK

W przeciwieństwie do poprzednich płyt, które w momencie nagrywania były w dużej mierze zaaranżowane, 'Secret Carnival' powstała na bazie solowych improwizacji. Zawarte na niej utwory nagrywane były dla przyjemności, aby dać ujście emocjom, które towarzyszyły zamknięciu i pandemii, bez kalkulowania, co się dalej z nimi stanie. Fast forward do 2022, i od 15 lutego każdy będzie mógł zajrzeć w duszę Artura z czasu zarazy, nabywając 'Secret Carnival' na płycie CD w gustownie wydanym digipaku.

Artur: 'W styczniu 2021, w samym środku lockdownu spowodowanego drugą falą pandemii, sąsiedzi z kamienicy naprzeciwko urządzili imprezę karnawałową, taką na ponad 10 osób, suto zakrapianą, z tańcami i śpiewem. W czasie, gdy wszystko było zamknięte i był zakaz spotykania się w większych grupach. Moją pierwszą reakcją było, że to nieodpowiedzialni ludzie. Że właśnie tego typu zachowania powodują, że ten wirus cały czas się rozprzestrzenia. Ale chwilę potem zrozumiałem, że potrzeba zabawy, kontaktów międzyludzkich jest na tyle silna, że dochodzi do głosu nawet jeśli powoduje to potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Zacząłem trochę tych ludzi rozumieć i nawet im w pewnym sensie zazdrościć tej beztroski. Stąd się wziął tytuł 'Secret Carnival'. Zastanawiałem się wtedy, czy w najbliższym czasie będziemy się mogli bawić i spotykać tylko na nielegalnych i ukrytych imprezach.'


Artur Maćkowiak:
Muzyk i animator życia kulturalnego. Grywa solo, w zespołach you.Guru, 5G, Mózg Injectors oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych. Kiedyś współtworzył Something Like Elvis, Potty Umbrella i Innercity Ensemble. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elektroniki, ambientu i improwizacji. Ma na swoim koncie cztery płyty solowe: 'Take away' (2012), 'Before the angels play their trumpets' (2013), 'If it’s not real”' (2015), 'Iconic Rapture' (2017).

Tutaj w formule swobodnych poszukiwań solowych, z nakładaniem na siebie kolejnych warstw i pętli (jeszcze jedna płyta zamknięcia i izolacji) ale przy tym jeszcze jedna, w której przebijają się tony bynajmniej nie skrajnie pesymistyczne. A czas spędzony na błądzeniu przekłada się na efekt z jednej strony kojarzący się z chłodem kraut rocka, z drugiej – gęsty i momentami bardzo efektowny, przynoszący w końcowych partiach (Flowers & Chips) ślady optymizmu w myśleniu o przyszłości obecne w muzyce lat 70. 

1. Forest gate   04:56
2. Wide awake now   08:13
3. Story too long   05:44
4. Unbroken circle   03:43
5. Tell me about a river   05:02
6. Time to go   04:51
7. Flowers and chips   04:33

https://www.youtube.com/watch?v=1T2gsHW9jrw
Hasta la vista, baby!