Autor Wątek: COLUMBUS DUO - "SUPREMATIST" (2022)  (Przeczytany 393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 720
    • Zobacz profil
COLUMBUS DUO - "SUPREMATIST" (2022)
« dnia: Marzec 20, 2023, 11:06:26 »
COLUMBUS DUO

Nowa płyta Columbus Duo (bracia Irek i Tomek Swoboda, znani swego czasu z zespołu Thing). Minimalistyczny noise-rock najwyższej próby! Blisko Shellac i My Disco.  Materiał został zarejestrowany w lipcu 2021 przez Łukasza Ciszaka (Guiding Lights). Za mastering odpowiedzialni są Cezary Joczyn i Marcin Dymiter.

Gdański Columbus Duo to zespół działający od 2002 roku. W kapeli od samego początku grali – Tomek Swoboda (gitara, wokal i teksty) i Irek Swoboda (perkusja). W ciągu dwóch dekad wydali 8 albumów, a „Suprematist” jest ostatnim w ich dorobku. Najnowsza płyta została wydana w polskim niezależnym labelu Fonoradar Records i premierę miała 28 czerwca 2022 roku. Znalazło się na niej 7 utworów. Bracia Swoboda po latach eksperymentowania głównie z elektroniką zatęsknili za graniem gitarowym i chcieli sobie pohałasować. Powrócili do swoich korzeni, czyli lat 90-tych, kiedy to tworzyli zespół Thing, który grał amerykańskiego noise rocka, zainspirowanego kapelami ze sceny chicagowskiej i Louisville. Będąc aktywnymi muzykami od lat 90, zdobyli przez wszystkie te lata duże doświadczenie, cały czas rozwijali się i poszukiwali wciąż nowych dźwięków. „Suprematist” to kawał dobrego wysokooktanowego, minimalistycznego noise rocka zagranego przez doświadczonych muzyków. Ciekawie też wybrzmiewa w nowych utworach zespołu francuskojęzyczny wokal Tomka z jego tekstami. Byłem ciekawy ich nowej muzyki, zwłaszcza, kiedy dowiedziałem się, że Columbus Duo gra gitarowo – i jak to obroni się po latach. Po parokrotnym przesłuchaniu „Suprematist” stwierdziłem, że Gdańszczanie ponownie pokazali swoją klasę i nagrali kolejny bardzo dobry album. Dużym plusem jest na ich najnowszej płycie rasowe brzmienie. Gdańszczanie zawsze podążali konsekwentnie swoją drogą, za co bardzo ich ceniłem. Polecam nowy album Columbus Duo.

Jarosław Mak


1. Isla   03:59
2. Allez   03:20
3. Minimal   07:01
4. Nomination   06:42
5. Cahier   06:50
6. Rite   05:11
7. Interiors   03:44


Irek Swoboda - drums
Tomek Swoboda - guitar, voice, lyrics

https://www.youtube.com/watch?v=i6znmfVne_A
Hasta la vista, baby!