Autor Wątek: Priv z bossem  (Przeczytany 19783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Priv z bossem
« dnia: Lipiec 11, 2012, 00:23:49 »
Czas zapisu: 2012-05-17 22:54:45
Rozmówca: EvilRaven
[22:54:45] *EvilRaven* podniosłeś parę ciekawych kwestii. ;) nie tylko jesli chodzi o wypowiedzi na forach ;)
[22:55:00] *EvilRaven* czy bylibyśmy w stanie je przedyskutować? :)
[22:55:19] tak? a jakich?
[22:55:46] *EvilRaven* własnie jeśli o wypowiedzi chodzi. Jeśli chodzi o pisanie jedna strona na drugą
[22:56:16] *EvilRaven* w tym momencie miałbym pytanie
[22:56:29] *EvilRaven* własciwie po co nam jakakolwiek wojna? Jakie są jej cele? Idee?
[22:57:20] pokój jest nudny, wojna jest twórcza
[22:57:41] *EvilRaven* cóż chcecie nią wytworzyć?
[22:57:52] *EvilRaven* wiesz dobrze jak to wygląda z naszej strony
[22:57:57] podnieść jakoś usług
[22:58:02] jakość
[22:58:13] *EvilRaven* mógłbyś mi to przybliżyć?
[22:58:32] *EvilRaven* tak, staram się Was zrozumieć. Późno, ale lepiej późno niż wcale
[22:59:50] odpowiedz tuzimowi na pytanie, dlaczego nie chcesz z nim rozmawiac na priv, bo mnie zameczy o to
[23:00:14] *EvilRaven* to inna kwestia, z nim rozmawiać nie chcę, nie że go obrażam czy coś,
[23:00:41] *EvilRaven* ale uważam że jakakolwiek dyskusja winna zacząć się od Ciebie, poza tym w moim przekonaniu rozmowa z Tobą będzie wiele bardziej konstruktywna
[23:00:43] *EvilRaven* niż z tuzimem
[23:03:37] powiedzmy
[23:04:07] *EvilRaven* więc.. Mógłbyś mi przybliżyć cele, ideały tej całej "wojny"? Jej podstawowe założenia?
[23:04:13] kontunuując poprzednie: wszelki ruch w interesie generuje reakcję ze strony tegoż interesu
[23:04:28] akcj-reakcja
[23:05:10] *EvilRaven* czy dobrze rozumiem, że chodzi Wam o samą naszą.. reakcję?
[23:05:29] i ona juz jest
[23:05:56] *EvilRaven* jest, ale chwilami zastanawiam się czy taka jaka być powinna, stąd ten priv
[23:05:57] np. w postaci wątka administarcyjnego na polfanie
[23:06:46] cholerne literówki
[23:07:38] *EvilRaven* zdarza się
[23:07:38] nuda zabija kreatywność
[23:07:57] *EvilRaven* oto jeden z powodów dla których wole rozmawiać z Tobą niż z tuzimem
[23:08:20] *EvilRaven* 21:25:04] ~cosanostra: Ev*lR*ven KURWOM JEST
[21:25:05] Narzew: kraki
[21:25:10] dr_satan: polecam zaczać on Magic Trainer Maker
[21:25:11] dr_satan: czy jakoś tak
[21:25:13] dr_satan:
[21:25:13] ~cosanostra: i ktos Ci wysle na PMa

[23:08:31] *EvilRaven* ktos mi niedawno przesłał taki interesujący kąsek
[23:09:28] Narzew to taki młodziak, fan crakingu, duzo robi wokół siebie szumu
[23:09:45] *EvilRaven* powód prosty: nie lubisz mnie. Okej, nie musisz wszystkich lubić
[23:09:58] *EvilRaven* ale nie obraziłeś mnie nigdy, czego nie można powiedzieć o tuzimie ;)
[23:11:16] to nie mój styl, chociaż czasem mnie ponosi, jak z martinem, ale mu wulgarnie nie nawrzucałem
[23:11:38] a pójdziesz na policje w sprawie tuzima?
[23:11:51] *EvilRaven* jeszcze sam nie wiem, mam przy okazji milion innych spraw
[23:12:13] przecież to sa jakieś pierdoły
[23:12:48] *EvilRaven* co do pójscia na policję mam inny, nieco poważniejszy powód.. Ale o nim jak na razie rozpisywać się nie będę.
[23:13:24] *EvilRaven* rozumiem że wojna ma służyć tylko i wyłącznie zabiciu nudy? Czy może macie jakiś inny cel? Przedstaw mi go, jestem ciekaw czy da się go zrealizować
[23:13:28] *EvilRaven* kto wie, może się da
[23:14:31] *EvilRaven* z tego co ja wiem,
[23:14:51] *EvilRaven* poszło o zdjęcie opów tudzież pozbawienie się sopów przez całą ekipę
[23:15:07] *EvilRaven* dopiero potem doszły inne rzeczy.
[23:15:40] jakich opów i komu?
[23:16:05] *EvilRaven* pamiętasz akcję z 2010 roku? I decyzję "bez sopów, bez opów na pokoju Polchat" ?
[23:16:22] to było głupie posunięcie
[23:16:46] *EvilRaven* nie wiem czy wiesz, ale od początku tak sądziłem, z początku myślałem nawet poprzeć Twój głos
[23:17:11] *EvilRaven* to było bardzo efektywne, średnio potrzebne i bardzo nieodpowiedzialne
[23:17:41] *EvilRaven* *efektowne
[23:19:05] nikt z was nie wziął na siebie winy za utrate forum, zaczęliście z tym kręcić, to był poczatek tego, co jest dziś
[23:19:30] *EvilRaven* utrata forum była pomyłką z mojej strony. Nie jest to wina, pomyłka a i owszem.
[23:20:18] to trzeba było to od razu napisac, kto imiennie za to odpowiada
[23:20:26] *EvilRaven* jeśli chodzi o karolę,
[23:20:31] *EvilRaven* było to działanie celowe,
[23:20:46] to już inna rzecz
[23:20:56] *EvilRaven* podjęte właśnie w celu wyłudzenia dostępu do forum. W następstwie jego uzyskania za jakiś czas zostało wykasowane wszystko
[23:21:27] *EvilRaven* gdyby to było tak,
[23:21:46] *EvilRaven* jak ona się tłumaczy tj. że probowała obnażyć słabość systemu czy cuś,
[23:22:05] *EvilRaven* nigdy by do tego wykasowania nie doszło, zostałbym poinformowany ja albo ktoś inny o sprawie całej
[23:22:22] *EvilRaven* zresztą, tłumaczę to osobie, która raczej ma o tym pojęcie.
[23:22:35] to była ukryta luka w systemie, o której nikt nie pomyślał, że może sie zdarzyć
[23:22:48] i sie zdarzyła
[23:23:12] moim zdaniem, ktoś ten pomysł karoli podsunłą
[23:23:15] *EvilRaven* co do IP, widzisz, rzeczywiście sprawdziłem za pomocą P3 czy to Bor czy nie
[23:23:43] *EvilRaven* ja nawet wiem kto, cała sytuacja została mi przedstawiona
[23:23:49] podsunął, ktoś skojarzył dwa fakty: boro jako admin forum i jego nick do kupienia
[23:24:30] *EvilRaven* co nie powinno wystąpić: taki nick powinien być na stałe zablokowany ;/
[23:24:37] *EvilRaven* niedopatrzenie.
[23:27:30] ponadto istnienie opozycji polepsza funkcjonowanie chatu
[23:28:34] *EvilRaven* niesądzę, ja raczej jestem za współpracą. Wojna nigdy raczej nie ma sensu ;)
[23:29:27] ma sens, rozwija się nauka i przemysł, choć sa i ofiary
[23:30:17] *EvilRaven* nauka czy przemysł mogą rozwijać się bez potrzeby.. powstawania tych ofiar ;)
[23:30:22] *EvilRaven* fakt, wolniej, ale jednak


Wersja 'pokolorowana' w załączniku.
Hasta la vista, baby!

Anabellaaa

  • Gość
Odp: Priv z bossem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2012, 13:50:43 »
Wojna nigdy nie byla dobra tak bylo jest i będzie .Szkoda ,że Major nie rozumie tego i woli wojować tylko o co? powiedz nam techu o co walczysz? .

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: Priv z bossem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2012, 16:17:08 »
Może odpowiem na to tak:


Najogólniej można powiedzieć, że chodzi nam o wzrost użycia roweru w Gdańsku. Sądzimy, że można to osiągnąć poprzez promocję roweru wśród mieszkańców miasta oraz doprowadzenie do powstania funkcjonalnej infrastruktury dla ruchu rowerowego.

Dzięki popularyzacji korzystania z rowerów chcemy przyczynić się do poprawy sytuacji ekologicznej i transportowej naszego miasta. Walczymy więc o Gdańsk przyjazny mieszkańcom, bezpieczny, z czystym powietrzem i ciszą.

Aby Gdańsk stał się kiedyś drugim Amsterdamem, postawiliśmy przed kampanią rowerową następujące cele:

1.   Wzrost poziomu świadomości społecznej na temat stanu infrastruktury rowerowej w Gdańsku oraz potencjału użytkowego, komunikacyjnego i rekreacyjnego, jaki ta infrastruktura tworzy.

2.   Wzrost poziomu akceptacji społecznej i politycznej dla roweru jako środka komunikacji w miescie

3.   Zmiana codziennych zachowań transportowych mieszkańców Gdańska - wzrost korzystania z roweru w regularnych podróżach do poziomu 5 - 10 % udziału podróży rowerowych we wszystkich podróżach (1,24% w 1999 r. według Badania Ruchu. Politechnika Gdańska na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Gdańsk 1999).

Do tych celów należy dodać wspomniany już na wstępie jeszcze jeden cel kampanii rowerowej - szybką rozbudowę sieci dobrych jakościowo ścieżek rowerowych oraz pozostałej infrastruktury rowerowej w Gdańsku.

Oczywiście od początku zdawaliśmy sobie sprawę, iż realizacja tego celu uzależniona jest od zaangażowania się władz miasta w budowę ścieżek rowerowych, dlatego oprócz rozmaitych działań promocyjnych prowadzonych na mieście nasza kampania polega także na konsolidacji rowerowej grupy nacisku na gdańskie władze i urzędników, w celu uzyskania korzystnych dla rowerzystów decyzji miejskich (finansowych lub czysto technicznych). Początki owego lobbyingu nie były łatwe jednak po ok. roku prowadzenia kampanii okazało się, że w Gdańsku istnieje grono rozsądnych decydentów, którzy są skłonni otworzyć się na potrzeby rowerzystów. Od dobrych kilku lat nacisk na lokalne władze i urzędników ma kształt regularnej współpracy, w której staramy się występować w imieniu rowerzystów, walcząc o jak najlepszą jakość budowanych w Gdańsku ścieżek rowerowych, tak, aby odpowiadały one realnym potrzebom użytkowników.

Walczymy o ścieżki rowerowe, które zapewniają zadowolenie użytkownika - rowerzysty. Holenderscy inżynierowie twierdzą, iż aby to osiągnąć ścieżki muszą być:

1. wygodne

2. zapewniać bezpośredniość połączenia

3. bezpieczne

4. atrakcyjne

5. spójne.

Są to podstawowe kryteria projektowe dla infrastruktury rowerowej, którymi sprawdza się każdy element projektowanej trasy.

Jeśli chcesz poczytać więcej o początkach rowerowej batalii w Gdańsku, polecamy artykuł Nasze postulaty są nadal aktualne!

Jeśli chcesz poczytać o losach kampanii i naszych osiągnięciach zapraszamy do lektury kroniki.

Jeśli interesują cię szczegóły obecnej współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku przejdź do działu gdańskie ścieżki lub odwiedź sekcję poświęconą Gdańskiemu Projektowi Rowerowemu po lewej stronie strony startowej.

O to właśnie walczymy!

Rowerzyści z innych miast! Łączymy się z wami w walce o nasze słuszne prawa!
Hasta la vista, baby!

Anabellaaa

  • Gość
Odp: Priv z bossem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2012, 16:18:28 »
zenujące techu żenujące .... Postawiłam pytanie o co walczysz z sopami a ty mi z jakimiś rowerami wyjezdzasz doprawdy... zenujące .Przykre jest to ,że nie potrafisz odpowiedzieć na pytania a rozmowa z tobą jest bez celowa i tylko Evil jak widać czas stracił ..Biedny Evil ... :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2012, 16:28:32 wysłana przez Anabellaaa »

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: Priv z bossem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2012, 18:31:52 »
Techminator taki już jest. Nikogo nie faworyzuje. Nienawidzi wszystkich.
Hasta la vista, baby!