polchat.pl > Sprawy życia lub śmierci

Wybór mastera

(1/1)

Techminator:
I na samym początku zaatakuję pytaniem: czy jest jakiś zapisany w regulaminie pokoi głównych sposób wybierania/wyznaczania mastera pokoju głównego czy też należy polegać na wyobraźni SOPranisty evila?
W tym celu udałem się na stronę polchat.pl, by poszukać ewentualnych zasad. I nie znalazłem ich. Takoż na stronie polfan.com.pl. Czyli takich zasad zwyczajnie nie ma.
Dlaczego poruszam ten temat? A dlatego, że ostatnio odbyły się dwie łapanki na masterów: do pokoju pogawędka i do pokoju Miłość i Nienawiść (patrz na http://polfan.com.pl/glowne-pokoje-polchatu/co-z-mn/msg22994/#new). Obie łapanki odbyły się w inny sposób.
Pokoje główne są własnością Polchatu i master pokoju tylko nim zarządza. Może zostać zmieniony, choć czasami wydaje się, że w szczególnym przypadku (master pokój polchat) może pełnić swą funkcje dożywotnio - do jego upadku lub polchatu.
Pokojami głównymi zarządza administracja Polchatu w osobach SOPranistów. Kiedyś odpowiadał za to jeden SOPranista, obecnie wszyscy razem (jak dawna Rada Ministrów), przez co odpowiedzialność ich rozmywa się na cztery osoby. I to właśnie oni wybierają masterów pokoi głównych. I dziwię się, że nie wypracowali sobie jednolitych zasad ich wyboru.
Jeśli chodzi o pokój pogawędka, to najpierw odbyła się łapanka kandydatów na ewentualnego mastera. Po pokojach dość długi czas był puszczany odpowiedni komunikat zachęcający do kandydowania. Czas kandydowania się skończył i evil stanął przed zadaniem wybrać tego 'najbardziej odpowiedniego'. I dokonał tego po długim czasie oczekiwania.
Inaczej rzecz się miała w przypadku pokoju Miłość i Nienawiść. Jeszcze przed wyborem mastera pogawędki poszedł po pokojach broadcast z informacją, że w/w pokój nie posiada mastera i jeśli by ktoś chciał nim zostać, to może zgłaszać swą kandydaturę. I nie pamiętam, by więcej takich komunikatów było puszczanych. A może mnie wtedy na chacie nie było i ich nie widziałem? Wkrótce po wyborze mastera pogi został wybrany i master MiN. Tak zupełnie bez rozgłosu. Kameralnie. Pyk! i jest.
Trochę było szumu na polfanie, ale co to był za szum? Raczej szmerek (link podałem powyżej).

[16:56:43] ** aktualny temat: Masterem pokoju Miłość_Nienawiść został Bysiek, szczere gratulacje  [Evil]
[16:56:51] GutlessFF: ZBL, ociekasz krwią     
[16:56:55] GutlessFF: boję się Ciebie     
[16:57:20] Bysiek słucha teraz: vnm - zrob to [0:14/3:31]
[16:57:22] ~abcdef: był jakiś konkurs na mastera, jak na pogawędce?
[16:57:38] Bysiek: Brali ze zgłoszeń na poga ;p     
[16:57:48] ~abcdef: super
[16:58:12] ~abcdef: to jeszcze im zostalo ze zgłoszeń na inne pokoje
[16:58:24] Bysiek: No, na kobiety np. ;P     
[16:58:36] ~abcdef: znakomicie
[16:58:47] toffiq w trybie offline.: Rakotwór z/w   
[16:58:54] ZABLOKUJ: niepotrzebnie ;o     
[16:59:02] ~abcdef: oto ręka, ten boski palec, ciebie wskazuje i mianuje na mastera
[16:59:17] Bysiek: Ujawnij się ;D     
[17:00:05] GutlessFF: zazdrość przez niego przemawia ;o     
[17:00:17] Bysiek: ew. nią     
[17:00:47] ~abcdef: eee... to niby o nie?
[17:00:54] ~abcdef: mnie?
[17:01:37] Bysiek: Nie wiem   
[17:02:32] ~abcdef: nie no, zupełnie oryginalne podejście do sprawy
[17:02:45] ~abcdef: wręcz rewolucyjne
[17:02:59] Bysiek: No mówię, się ujawnij ;P     
[17:04:54] David: ~abcdef-ja zostałem masterem Pogawędki jbc ;)     
[17:05:12] David:     
[17:06:22] ~abcdef: no to co?

Wydaje mi się, że na tym nie kończy się pomysłowość SOPranistów w kwestii sposobu wyboru mastera pokoju.
Liczę na jakiś bardziej oryginalny sposób. Niekonwencjonalny. Lista głównych ma się jeszcze zmienić, może przybędzie nowych, no to będzie potrzeba masterów. Na razie to wszędzie widać powtarzające się nicki.




Techminator:
1.
--- Cytuj ---** aktualny temat: Z wielką przyjemnością ogłaszam, iż masterem tego pokoju została GutlessFF! Życzymy powodzenia, wytrwałości i cierpliwości i oczywiście gratulacje ;D [Evil] || Dziękuję bardzo, a tymczasem świętuję [Gut]

--- Koniec cytatu ---

To oznacza, że w pokoju Miłość i Nienawiść na skutek aksamitnej rewolucji nastąpiła zmiana mastera. Bysiek odszedł w niebyt.
Zmiana była cicha i zaszła w szeregach opów pokoju. Czy ta zmiana poprawi kondycje pokoju? Pożyjemy, zobaczymy.

2.
--- Cytuj ---** aktualny temat: Witamy w pokoju "Nastolatek"  || Zapraszamy do wspólnej rozmowy || Regulamin pokoju: http://Nastek.org.pl/2252/6612.html  || Sagu zrezygnował z mastera - nową masterką pokoju została XenaSerentia. Życzymy jej wszyscy wytrwałości i cierpliwości.. Gratulacje!  [Evil]

--- Koniec cytatu ---

Tu też bez rozgłosu nastąpiła zmiana mastera. I też roszada-zrezygnował Sagu na rzecz XenaSerentii. W obrębie pokoju.

Zmiany, zmiany...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej