Autor Wątek: LED ZEPPELIN - LIVE IN PARIS 1969 (2013)  (Przeczytany 443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 720
    • Zobacz profil
LED ZEPPELIN - LIVE IN PARIS 1969 (2013)
« dnia: Marzec 17, 2024, 14:21:28 »
LED ZEPPELIN

Fanklubowy CD zawierający genialny, trwający 78 minut koncert doskonałej jakości - zarejestrowany w paryskiej Olimpii w październiku 1969 roku - tuż przed wydaniem drugiego albumu. Jakość dźwięku jest idealna bo pochodzi ponoć z oryginalnej taśmy-matki.

Uwaga! W czerwcu ten materiał ukazał się w oficjalnej formie jako 71-minutowy dodatkowy dysk dodany do rocznicowej wersji "deluxe" pierwszego albumu. Oczywiście zachęcam do kupna dwupłytowej wersji Warnera, ale warto wiedzieć, że oficjalna wersja została nieco pocięta (trwa 71 minut), ponadto "How Many More Times" został skrócony o całe 11 minut - czyli o połowę, natomiast w zamian dodano "Moby Dick"...

Tak czy inaczej - ten CD posiada na froncie piękną okładkę (znaną z wartej 500 euro, austriackiej edycji LP "Led Zeppelin II") oraz kilka świetnych zdjęć z epoki! Z pewnością jest to wyborny dodatek do oficjalnej wersji debiutu!!!

W czerwcu 2014 r. ukazała się rocznicowa reedycja pierwszej płyty Led Zeppelin zawierająca zremasterowany oryginalny album z 1969 r. oraz, w wersji „deluxe”, drugi dodatkowy dysk z genialnym 71-minutowym koncertem zarejestrowanym w słynnej paryskiej „Olimpii” w dniu 10 października 1969r.

Tak się złożyło, że kilka miesięcy wcześniej stałem się posiadaczem fanclubowego, wydanego w minimalnym nakładzie CD, tego samego, trwającego tutaj 78 minut(!) koncertu w doskonałej jakości dźwięku pt. „Live In Paris 1969„.

Koncert był częścią krótkiego wypadu zespołu do Europy (Holandia i Francja), gdzie w dniach 3 – 12 października dali cztery występy. Była to forma promocji dla mającej ukazać się 22 października drugiej ich płyty, choć prawda jest taka, że z nowego krążka Led Zeppelin zagrali tylko dwa utwory: „Heartbreaker” i „Moby Dick”.

Czym różni się wersja fanclubowa od tej oficjalnej, zamieszczonej na „Led Zeppelin l” z 2014 r ?

Układ utworów jest niemal identyczny, poza jednym ważnym wyjątkiem. W fanclubowej edycji „How Many Times” trwa 23 minuty(!), natomiast wersja Warnera została skrócona o całe 11 minut (a więc o połowę), w zamian dając „Moby Dick”.

„Live In Paris 1969” posiada też piękną okładkę znaną z … austriackiej edycji LP „Led Zeppelin ll„, a w środku zamieszczono kilka świetnych zdjęć zespołu z tego okresu.

Być może w tym miejscu można by się zastanowić i zadać pytanie: którą z tych płyt należałoby mieć w swojej kolekcji?

Ja nie miałem wątpliwości i mój wybór był jednoznaczny: mam je obie!

Zibi

1. Good Times Bad Times / Communication Breakdown   3:46
2. I Can't Quit You Baby   7:06
3. Heartbreaker   4:27
4. Dazed And Confused   15:15
5. White Summer / Black Mountain Side   12:11
6. You Shook Me   11:50
7. How Many More Times   23:05

Recorded live at the Olympia, Paris, France on 10th October 1969.
Soundboard recording.

https://www.youtube.com/watch?v=7ALaPLN4p3M
Hasta la vista, baby!