Autor Wątek: ROZPAD  (Przeczytany 9877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 717
    • Zobacz profil
ROZPAD
« dnia: Listopad 06, 2012, 09:39:31 »
Społeczeństwo Polchatu rozpadło się, jak rozpadła się Drużyna Pierścienia. Na kilka serwerów chatowych. Zabrakło jednego: zawczasu przygotowanego planu, gdzie się przenieść.
Do wyboru są serwery:
kliknij.org (serwer polchatowski w wersji 3.1, działają konsole ICeQ, NPCC i bot kci)
Webczat.pl (serwer polchatowski w wersji 2.0 ulepszonej, działają wszelkie programy napisane kiedyś na polchat, ale tylko te, które umożliwiają wpisanie IP serwera chata)
spikeria.pl (chat głosowy, flashowy)
polfan.pl (serwer polchatowski w wersji 2.0, założony przez Borowianina i czekamka)
polczat.com.pl (zupełnie nowy serwer chatowy, zalożony przez wojciechs)
oczat.pl (chat założony przez hovika, flashowy)
i kilka innych, bardziej egzotycznych, założonych raczej dla sportu i zabawy (http://nchat.rox.pl/ czy http://www.scypion.pl/chat/).

Osobno zajmę się chatem MIR (dawniej Bar).
Na łamach petycji na fejsie (https://www.facebook.com/events/117255738430839/) ukazał się wpis AnoniMose'a.
Cytuj
AnoniMouse Czat Mir
Witam

Przykro nam było się dowiedzieć że Polczat ulega likwidacji.
Podobnie jak Was nas porzucił czat komunikatora Tlen. Piszę "porzucił" bo jakkolwiek sama usługa nie została zamknięta to czat nie funkcjonuje z powodu błędów serwera które wykorzystały osoby mieniące się hackerami.
Nasze petycje, prośby i sugestie zbywano milczeniem lub zwyczajnie odpowiadano że nie planuje się zmian na serwerze. Tlen czat upadł.
Naszą odpowiedzią było stworzenie własnych czatów opartych na wieloplatformowym programie i stabilnym serwerze. Funkcjonujemy od przeszło roku stale rozwijając naszą platformę.
Dlaczego piszę o tym teraz i tutaj?
My poszliśmy "na swoje" zbyt późno... Wielu z nas rozczarowanych przypadkowym działaniem czatu rzuciło całkowicie tą formę rozrywki.
Nasza społeczność się rozsypała a nieznaczna jej część zaledwie dalej klika dzięki naszemu programowi. My zbyt długo żywiliśmy nadzieję że ktoś z firmy o2 zrobi coś dla nas.
Nie popełnijcie naszego błędu bo i Wasza społeczność będzie cieniem dawnej swej świetności.
Wyjść macie kilka. Bardziej lub mniej przypominające to co lubiliście i kochaliście czaty istnieją przecież od dawna. Ja, w imieniu naszych użytkowników, chciałem zaprosić Was do nas.

Przygotowaliśmy dla Was kategorię w której, mam nadzieję, poczujecie się jak u siebie. Liczymy również że administratorzy Polczatu zechcą nadal wykonywać swoje obowiązki udostępniając im oczywiście identyczne funkcje.
Więcej informacji znajdziecie pod linkiem:

http://www.czat-bar.pl/polchat.html

Niezależnie od wyniku Waszych działań życzę byście nie rozpadli się tak jak wcześniej nasza społeczność. Macie tak naprawdę mało czasu by wybrać jakieś rozwiązanie. Z każdym dniem będzie ubywać wielu z Was tak jak działo się z nami.

Powodzenia !

W imieniu użytkowników i administracji czatu Mir
AnoniMouse

Ten wpis był może ze dwa dni, potem został usunięty, ale nie przez autora.

W zamieszczonym w nim odnośniku czytamy:

Cytuj
Witajcie użytkownicy platformy Polchat

W związku z planowanym na dzień 5 listopada zamknięciem serwera Polchat chcieliśmy złożyć Wam serdeczne wyrazy współczucia. Wiemy doskonale jak to jest.
Byliśmy użytkownikami czatów komunikatora Tlen. Grupa ludzi mieniących się hackerami zaczęła niszczyć nasze środowisko poprzez zawieszanie działania czatów. Początkowo było to sporadyczne jednak z czasem prowadzenie rozmów stało się całkowicie niemożliwe.
Zarząd firmy O2 do której należał komunikator i czat Tlen początkowo nie odpowiadał na nasze prośby a z czasem lakonicznie odpowiadał że nie planuje żadnych zmian ani rozwoju.
Zostaliśmy porzuceni.
Wielu z nas zniknęło na innych platformach a inni zaprzestali udziału w czatach całkowicie.
Postanowiliśmy wtedy wziąć sprawy we własne ręce.
Stworzyliśmy własną platformę którą wciąż rozwijamy. Obecnie nasz czat jest dostępny i funkcjonuje doskonale. Program Mir pobrano już ponad 4700 razy a w naszych pokojach można znaleźć rozmówców przez całą dobę. Mamy również dobrze zorganizowaną administrację która dokłada wszelkich starań by rozmowy można było prowadzić w miłej i spokojnej atmosferze.
Sam program Mir można pobrać na platformy Windows, Linux, Android i Symbian (Nokia Anna i Belle). Rozwój programu jak i serwera wciąż poszerza grono naszych użytkowników a planujemy również wersje na inne platformy.
Zapraszamy Was serdecznie do nas!
Nie zniknijcie! Stanowicie wspaniałą społeczność która nie powinna zniknąć w wyniku decyzji komercyjnej.

Obecnie jesteśmy w trakcie intensywnych zmian polegających również na zmianie nazwy czatu (poprzednia nazwa czat Bar znana od ponad roku uległa zmianie).
Zapraszamy więc jeszcze do rejestrowania się w poprzedniej wersji strony która wkrótce ulegnie zmianie wraz z pojawieniem się nowszej wersji programu.
Rejestracja jest banalnie prosta – pod linkiem http://www.czat-bar.pl/register.php możecie zarejestrować konto.
Pod linkiem http://www.czat-bar.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=3 znajdziecie doskonały opis krok po kroku jak do nas dołączyć.

W razie problemów służymy pomocą pod numerem GG 28621621 lub też pod adresem email: polchat@czat-bar.pl . Założyliśmy go specjalnie dla Was byście nie tracili znajomych tak jak my straciliśmy wielu z naszych. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź z naszej strony już z góry ponieważ spodziewamy się ogromnej ilości pytań. Obiecuję jednak że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

W imieniu użytkowników czatu Mir
AnoniMouse


Znam ten chat od roku bodajże. Znalazłem program na torrentach, ściągnąłem i zainstalowałem. Od tamtego momentu nastąpiły w programie zmiany i to na lepsze. Rzeczywiście jest tam kategoria 'polchat', a w niej kilka założonych polchatowskich pokoi. Przez użytkowników.


Pokój 666 na razie przeniósł się na kliknij.org. W tej chwili serwer padł.

Cytuj
[15:34:53] ** Witaj na kliknij.org
[17:00:07] ** NPCC rozłączono
[17:00:17] ** łączenie z kliknij.org:14003...
[17:00:18] ** Błąd: Socket error # 10061 connection refused.
[17:00:32] ** łączenie z kliknij.org:14003...
[17:00:45] ** Błąd: Socket error # 10060 connection timed out.
[17:02:08] ** NPCC wznawianie połączenia...
[17:02:09] ** Błąd: Socket error # 10061 connection refused.
[17:02:12] ** łączenie z kliknij.org:14003...
[17:02:14] ** Błąd: Socket error # 10061 connection refused.

Na chacie MIR założyłem pokój 666.
Należy wejść na stronę http://www.czat-bar.pl, zarejestrować nick, pobrać klienta chata i go zainstalować. Po czym uruchomić i się zalogować na chat. Wybrać kategorię pokoi i potem odpowiedni pokój.


A na koniec opinie użytkowników chatu MIR o polchacie (nie dowiedziałem się, o który pokój/pokoje chodziło):
Cytuj
18:26:54 agani: nie dziwie sie ze zamykaja polchat
18:27:04 agani: masz inen zdanie niz admini to cie wywala
18:27:05 agani: chore
18:29:34 czteryem: SIE POJAWIŁ
18:30:23 agani: czteryem
18:30:35 agani: a idz ty z tym polchatem
18:30:45 agani: tam panuej dopiero wolnaamerykanka
18:33:42 anette:  nie chodze tam
18:34:45 unmarked: przezywacie ten polczat jak antek wojne
18:35:10 czteryem: agani, odwiedziłas polchat aby?
18:35:25 anette: ja tam wczoraj az byłam
18:35:33 agani: aby pogadac
18:35:38 agani: z dziewczynamio
18:36:23 agani: najpierw powiedziano ,ze jestem trollem.. wiec poprosilam o wygooglowaniu
18:36:32 agani: bo mialam inne zdanie
18:36:36 agani: ale moge miec przeciez
18:36:39 czteryem: no własnie
18:36:42 agani: pozniej jakis admin
18:36:48 agani: napisal jakis wyraz
18:36:53 anette: ja tez tam trollem jestem
18:36:57 agani: wiec ja zapytalam co to za slownictwo
18:36:57 anette: nie martw sie
18:37:04 anette:
18:37:04 agani: dostalam bana
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 17:52:25 wysłana przez Techminator »
Hasta la vista, baby!