Autor Wątek: Forum - reaktywacja  (Przeczytany 17559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Forum - reaktywacja
« dnia: Maj 26, 2012, 18:50:57 »
Już był w ogródku, już witał się z gąską...
Tak, nie da się ukryć, forum antysopa padło. Posypała się baza danych. I nie będziemy tego roztrząsali, czy był to świadomy atak czy też losowa złośliwość rzeczy wirtualnych. To jest już poza nami. Uporaliśmy się z trudnościami i wróciliśmy do gry. tym razem z wykupioną domeną i miejscem na płatnym serwerze. Wracamy, a forum PolChatu już po upadku nie wróciło. Dostrzegacie tę subtelną różnicę? I nigdy więcej darmowych zawodnych serwerów. Nigdy.
Forum wraca w nieco okrojonym stanie, gdyż pad bazy doprowadził do trwałego uszkodzenia tabel bazowych i nowsze wątki poszły w druty. Zachowało się tylko to, co było w backupie. Resztę postaram się uzupełnić, może nawet w innej formie, niż była.

r00t, jak wróci (po ciężkiej pracy od 11 nad blogiem i forum) z picia piwa, to uzupełni resztę elementów forum.
Ja mam nadzieję, że pady forum już się nie powtórzą.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2012, 10:42:17 »
Niósł wilk razy kilka ponieśli i wilka. Forum polchatu nie wróciło? A gdzies poszło? Czy tylko treść? U was forum też padło, też nikt sie nie przyznaje do popełnionego błedu, czemu nie poleciały głowy administratorów jako osób odpowiedzialnych za forum antysop? Jak możecie domagac się tego dla administratorów Polchatu skoro sami sie do tego nie stosujecie? To jest mało logiczne. Naprawdę.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:40:11 »
Forum po padzie jednakowoż postawiliśmy i działa, stąd masz możliwość pisania tutaj.
Inaczej jest z forum PolChatu - niby jest, ale go praktycznie nie ma - zamknięte dla użytkowników. I tylko po znajomości z administratorami Polfanu Feki "przywrócił" forum (a gdzie treści z poprzedniego?), a raczej sprawił, że teraz Polfan jest oficjalnym forum PolChatu. Evil nie wiedział, co dalej robić, o czym pisze u siebie na mroku. I gdyby nie te znajomości, to ciekawe, czy forum Polchatu by ruszyło. Odrębną sprawą jest to, kto płaci na Polfan.
Kto był winien upadku forum antysopa? Może r00t, a może nie. Antysop to prywatna całkiem inicjatywa, w przeciwieństwie do forum Polchatu, które wchodzi w skład serwisu Polchat, a który z kolei nie jest bynajmniej prywatną inicjatywą. Należy do GG.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:16:47 »
Przeciez GG to firma prywatna, wiec trochę bredzisz. Jezeli Polchat nie jest prywatny to jaki? Publiczny? Bzdura.
Nie pierwszy raz forum Polfanu jest oficjalnym forum Polchatu. w 2004 roku o ile dobrze pamietam forum polchat i polfan zostały połączone w jedno. I nikt sie wtedy nie pluł tak jak ty teraz.

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:33:24 »
No to powinieneś wiedzieć, ze to była zupełnie inna sytuacja.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:36:40 »
No jaka?

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2012, 15:46:57 »
A taka, że forum polchatu nie padło/nie zostało przejęte. Wg y2m istnienie obu było przejawem rozdwojenia jaźni.
Dlaczego nie można wskrzesić forum Polchatu? Co stoi temu na przeszkodzie? Czy tylko devvil to może zrobić?
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2012, 07:40:32 »
To przypomnij sobie co się stało w wyniku tego połączenia, i jak później wyglądało to forum. Aż w końcu wszystko szlag trafil, taki to y2m i cała twoja ukochana ekipa programistów byli wspaniałomyślni.
Co do wskrzeszenia, z tego co czytałem to setki razy na forum polfanu czy polchatu pisane było, że tylko devvil ma dostęp do serwera więc czemu zadajesz głupie pytania?

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2012, 12:04:38 »
"Tylko devvil ma dostęp do serwera" - to brzmi już jak mantra.
Jak mi się zdaje, Polchat był już własnością LiveChatu z tą swą "świetną' strona główną. Czy to nie smok ostrzegał właścicieli, że niekonserwowana joomla (cms, na którym była postawiona strona) i brak innych zabezpieczeń to tykająca bomba?
Ówczesna administracja w osobach sopów tak samo była bezradna, jak dzisiejsza za czasów GG.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2012, 16:58:18 »
To nie brzmi jak mantra, to juz jest mantrą skoro garstka debiłów nie jest w stanie sobie przyswoić tak prostego zdania to musi być w kółko powtarzane. Czy to nie smok? jeszcze raz odeśle cię do forum polfanu, poczytaj jak było, może zauważysz, że y2m był pracownikiem livechatu, miał płacone nawet za opieke nad czatem, w przeciwieństwie do obecnych sopów miał pełen dostęp do serwera, tak samo jak reszta jego ekipy. A skąd się wziął smok w ekipie to wiesz? Między innymi on, ikari, myk byli wkurzeni na to, ze y2m bierze kase i totalnie olewa temat i chcieli sami coś zrobić za free. Smok się skumał z mykiem, a że ten był jaki był to wydymał smoka pod jego krótką nieobecnośc - i tak sie skończyła KRÓTKA przygoda smoka w ekipie sops. Oczywiście myk również dohapał się pełnego dostępu do serwera. jak to sam mówiłeś - programista pełną gęba. Taaa jasne.
Masz kilka sprostowanych rzeczy odnośnie wątku o historii, doklej se tam. Wszystko do znalezienia na forum Polfanu, no ale to trzeba myśleć.
Więc jak porównujesz obecna administrację, która chce, ma pomysły i możliwości ale nie ma i nie będzie miec dostępu do serwera do y2m który mógł zrobic wszystko tylko mu sie nie chciało bo jest dobrym kolegą Jarzębowskiego? Obecnie nikt z sopów nie dostanie dostepu do serwera, bo żeby to się stało to GG musiałoby zatrudnić taką osobę,a co za tym idzie płacic minimum 1500zł brutto miesięcznie (co i tak jest śmieszną kwotą) żeby dać takiej osobie dostęp do ich WEWNĘTRZNEJ serwerowni. A nie bedą przecież wydawać kasy na projekt który maja totalnie w dupie (jak wiekszośc portali GG Network - od blipa po polchat). Liczy sie sam komunikator, który też juz zdycha wypierany przez jabbera i FB. Logiczne nie? No ale żeby do tego dojśc to trzeba trochę ruszyć mózgownicą a nie tylko krzyczeć jakie to sopy są złe. Bo co oni mogą? nic, toteż robią prawie nic. Proste? Proste!

Techminator

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2012, 18:45:38 »
No i dało się coś konkretnego napisać? Dało.
Nie wiem, kto to jest Jarzębowski. Nazwisko nic mi nie mówi. Nie pisałem, że myk jest/był programistą. Samo jego sopowanie też nie przypadło mi do gustu. Jak i kida.
Programistami byli: Trumpet, Ikari i smok. Moim zdaniem zupełnie solidny zespół, by profesjonalnie zająć sie Polchatem. Sam Ikari miał zupełnie dobry pomysł na to, by Polchat był serwisem społecznościowym. I nawet miał już solidne podstawy, by zacząć swój pomysł wcielać w życie. Stało się jednak inaczej na spotkaniu w LiveChacie, o czym sam Ikari pisał na swoim blogu.
O reszcie wiem. Albo wydaje mi się, że wiem.
Hasta la vista, baby!

TonyBlair

  • Troll
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2012, 10:56:14 »
Jak wspominałem - wszystko to jets dostępne na forum Polfanu. Zamiast pisac bzdur wystarczyłoby troche poczytac.

Anabellaaa

  • Gość
Odp: Forum - reaktywacja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2012, 11:16:56 »
Jak wspominałem - wszystko to jets dostępne na forum Polfanu. Zamiast pisac bzdur wystarczyłoby troche poczytac.
Ty za to wszystko wiesz...